2128.4 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای صنعت و معدن
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶:۵۸
ایرنا
فصل بانک - مجموع تسهیلات اعطایی به بخش صنعت و معدن در نیمه نخست امسال به رقم دو هزار و 128.4 هزار میلیارد ریال رسید که درمقایسه با مدت مشابه پارسال 79.8 درصد رشد نشان می دهد.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از جداول آماری وزارت صنعت، معدن وتجارت ، سهم بخش صنعت و معدن از کل پرداختی به بخش های اقتصادی توسط بانک ها و موسسه های اعتباری در نیمه نخست امسال رقم 30.5 درصدی را نشان می دهد.
رشد 58 درصدی پرداخت تسهیلات
براساس آمار مورد بررسی بانک صنعت ومعدن در دوره هشت ماهه امسال نیز میزان پرداخت ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 58 درصدی را ثبت کرد، ضمن اینکه میزان قرار دادها هم افزایش 50 درصدی در مقایسه با نیمه نخست پارسال را نشان می دهد.
سهم 75.8 درصدی برای سرمایه در گردش
بررسی ها نشان می دهد از مجموع تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن در بخش سرمایه در گردش یکهزار و 613.4 هزار میلیارد ریال تخصیص یافت که در واقع 75.8 درصد از کل تسهیلات اعطایی به این بخش می شود. 
افزایش 131 درصدی وصولی ها
بانک یاد شده در داده های آماری هشت ماهه از رشد 131 درصدی وصولی ها نسبت به مدت مشابه خبر داد، ضمن اینکه مصوبات هم افزایش 58 درصدی را در نیمه نخست امسال ثبت کرد.علاوه براین
مانده سپرده های چهارگانه بانک صنعت و معدن در دوره فروردین لغایت آبان99 نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش 62 درصدی را نشان می دهد.
133 درصد رشد صدور ضمانت نامه ها
برپایه جداول آماری مورد بررسی در 6 ماهه ابتدایی امسال صدور ضمانت نامه های ریالی این بانک در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته افزایش 133 درصدی را ثبت کرد.همچنین گشایش اعتبارات اسنادی ریالی نیز رشد 142 درصدی را نشان می دهد.
به گزارش فصل بانک ، در 6 ماهه نخست امسال 6 هزار و 301 بنگاه تولیدی کوچک، متوسط و همچنین طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد درخواست تامین مالی از شبکه بانکی داشتند که پس از طی مراحل مرتبط، سه هزار و 236 واحد و طرح صنعتی به بانک‌های عامل سراسر کشور معرفی شدند.
میزان تسهیلات مصوب برای این تعداد طرح معرفی شده به بانک‌ها افزون بر 113 هزار میلیارد ریال بود.
برپایه این گزارش، در نیمه نخست امسال تعداد یک‌هزار و 535 بنگاه تولیدی کوچک، متوسط و طرح نیم‌ تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در مجموع بیش از 39 هزار میلیارد ریال تامین مالی شدند.
http://faslebank.ir/Fa/News/35865/21284-هزار-میلیارد-ریال-تسهیلات-برای-صنعت-و-معدن
بستن   چاپ