بیمه کرونایی برای اصناف متضرر از محدودیت‌ها
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱:۱۶
باشگاه خبرنگاران جوان
فصل بانک - سلیمانی گفت: کسبه‌ای که به دلیل محدودیت‌های کرونایی دچار زیان شده‌اند، می‌توانند کسب‌وکارهای خود را در مقابل تعطیلی‌های کرونایی، بیمه کنند.

به گزارش فصل بانک، غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: کسبه و اصنافی که از بابت توقف کسب و کار به دلیل محدودیت‌های کرونایی دچار ضرر و زیان می‌شوند در صورتی که بیمه باشند بسته به میزان پوشش بیمه‌ای آن‌ها تا مدت 60 روز حداقل روزانه 500 هزار تومان و حداکثر روزانه 12 میلیون تومان دریافت می‌کنند.
او گفت: برای پرداخت روزانه پانصد هزار تومان تا 60 روز که در مجموع 30 میلیون تومان می‌شود حق بیمه پرداختی حدود 300 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
بیشتر بخوانید
پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث به ساعت خاصی از شبانه‌روز محدود نیست سلیمانی افزود: کسب و کار‌ها باید قبل از اعمال محدودیت‌ها اقدام به بیمه کردن مشاغل کنند و هم اکنون نیز می‌توانند با ثبت‌نام در دریافت این بیمه‌ها اگر در زمستان نیز شاهد شیوع مجدد کرونا و تعطیلی و کسب و کار بودیم از این بیمه استفاده کنند.
رئیس کل بیمه گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور صنعت بیمه فعال و طی بخشنامه‌ای به شرکت‌های بیمه‌ای اعلام شد که برای همه کسانی که بیمه تکمیلی درمان هستند همه هزینه‌های این بیماری از دارو تا بستری و دیگر هزینه‌ها را طبق قرارداد پرداخت کنند.
او افزود: علاوه بر این محصول بیمه ویژه مخصوص بیماری کرونا در یکی از شرکت‌های بیمه‌ای تصویب و عملیاتی شده است.
این مقام مسئول گفت: از ابتدای سال در بخش بیمارستانی حدود 4 هزار میلیارد تومان بابت هزینه‌های درمانی از طرف شرکت‌های بیمه‌ای بابت بیمه تکمیلی پرداخت شده که بخشی از آن مربوط به بیماری کرونا است.
سلیمانی افزود: برای کسانی که بیمه عمر خریداری کرده‌اند نیز تا سقف 50 میلیون تومان در صورتی که فوت به خاطر بیماری کرونا اتفاق افتاده باشد به خانواده‌ها پرداخت می‌شود.
http://faslebank.ir/Fa/News/36180/بیمه-کرونایی-برای-اصناف-متضرر-از-محدودیت‌ها
بستن   چاپ